Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Winobranie 2017. Rewelacyjny spektakl Teatru AKT na Festiwalu Monte Verde [WIDEO, ZDJĘCIA]

Redakcja
Winobranie 2017. Festiwal Teatrów Plenerowych Monte Verde: spektakl warszawskiego Teatru AKT, parking przy Palmiarni Zielonogórskiej, 7 września 2017 r.
Winobranie 2017. Festiwal Teatrów Plenerowych Monte Verde: spektakl warszawskiego Teatru AKT, parking przy Palmiarni Zielonogórskiej, 7 września 2017 r. Zdzisław Haczek/Gazetalubuska
Warto było w czwartek, 7 września 2017 r., o 22.00 przyjść na parking koło Palmiarni Zielonogórskiej.

W ramach pierwszego winobraniowego Festiwalu Teatrów Plenerowych Monte Verde (organizuje: Lubuski Teatr) warszawski Teatr AKT pokazał spektakl „Poza Czasem”. Jak było? O czasie i poza czasem. Kapitalny ruch, porywająca ekwilibrystyka, pomysły scenograficzne i genialny DJ, czyli Grzegorz Szyma - DJ Szyma - jedna trzecia świetnego elektronicznego tria Das Moon.

A po spektaklu widzowie komentowali: „Rewelacja! A przypadkiem przyszłam”, „Zimno, to myślałem, że na chwilę przyjdę. I proszę, zostałem do końca. Świetne!”.

Kolejne widowiskowe odsłony Festiwalu Teatrów Plenerowych Monte Verde na parkingu przy Palmiarni - w piątek, 8 września 2017 r. i w sobotę, 9 września 2017 r.
Wstęp wolny!

8 września, piątek
18.00, Interdyscyplinarna Grupa Teatralna ASOCJACJA 2006: , „Poszukiwacze św. Pawła”, reżyseria: Janusz Stolarski
„Poszukiwacze św. Pawła” to wędrowne widowisko, którego plastyczny trzon stanowi wielkogabarytowy, mobilny obiekt – statek/instrument. Na jego pokładzie, wędrując poprzez czas i przestrzeń św. Piotr i jego hałaśliwi kompani – aniołowie przemierzą ulice Miasta eksplorując jego zakątki w poszukiwaniu zagubionego Świętego.

22.00, TEATR SNÓW: „Pokój”, scenariusz, reżyseria i oprawa plastyczna: Zdzisław Górski
Samotny mieszkaniec niezwykłego pokoju, usytuowanego na pograniczu marzenia i rzeczywistości, czeka, śni, wspomina. Jego przestrzeń przyciąga uwagę. Dla nas jest miejscem gry, zabawy . Świat, który otacza bohatera jest karłowaty, chociaż licznie zaludniony. Nawet zazdrości czasem żyjącym tam postaciom. W normalnym pokoju nie potrafiłby jednak zamieszkać i żyć szczęśliwie. Czas trwania: 45 min.

23.00 Interdyscyplinarna Grupa Teatralna ASOCJACJA 2006: „IMPERIUM DOBRAWA – In bivio – Chrzest - 1050 Rocznica Chrztu Polski”, reżyseria: Przemysław Prasnowski
Nasza opowieści o początkach polskiej państwowości składać się będzie z trzech części. Pierwsza osnuta będzie wokół historii Dobrawy i Mieszka sprzed ich spotkania aż do momentu zawarcia przez nich związku. Następnie opowiemy o wędrówce orszaku czeskiej księżniczki już pod opieką i ochroną Mieszka I. W ostatniej części tryptyku teatralnego przedstawimy finałowe wydarzenia związane z Chrztem Polski i będziemy świętować jego 1050. rocznicę. Główną bohaterką spektaklu będzie księżniczka Dobrawa – postać niedoceniona przez historię. Chcemy otworzyć w ten sposób drogę do przemyśleń, kim w gruncie była wybranka Mieszka, co sprawiło, że miała tak wielki wpływ na swojego męża, a w konsekwencji na początki naszej państwowości, że zacierały się ślady historii ich związku i wspólnego życia.

9 września, sobota
22.00, TEATR SNÓW: „Wyspa”, scenariusz, scenografia i reżyseria: Zdzisław Górski
Prospero, pozbawiony władzy przez swojego brata, przypływa z córką na bezludną wyspę. Studiuje zabrane ze sobą księgi i uczy się białej magii. Dzięki niej odmienia miejsce, w którym przyszło mu żyć, wypełnia je dźwiękami, barwami, zdarzeniami. Urządza wyspę – świat po swojemu. Spektakl powstał na motywach „Burzy” W. Szekspira. Czas trwania: 45 min

23.00, TERMINUS A QUO: „Winne”, reżyseria: Edward Gramont
„Winne” to spektakl historyczny, bowiem opowiada o historii miasta Grünberg – dzisiejszej Zielonej Góry, kiedy to miały miejsce procesy czarownic, które skazane na straszliwe męki podczas tortur, kończyły swój żywot na stosie. W spektaklu wykorzystane są kroniki z zapisanym protokołem przesłuchania jednej ze skazanych Elżbiety Cruzinger. Konstrukcja spektaklu to wizja teatralna Edwarda Gramonta, podczas której mamy takie obrazy jak święto miasta, uczta, pospolite ruszenie w poszukiwania DIABŁA, uwięzienie podejrzanych kobiet, proces, stos, wniebowstąpienie skazanych duszyczek. Czas trwania: 60 min.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska